Zonnige dagen vragen om lichte gerechten. Deze salade met scampi, perzik en basilicum is alvast kandidaat om je weekend op te vrolijken. De combinatie van zoete scampi met zoute ham, bittere blaadjes en een pittige dressing maakt meteen alle zintuigen wakker. En de gekruide croutons en zijdezachte avocado zorgen voor net voldoende textuur om het interessant te houden.
Juni is hier ten huize Een lepeltje lekkers traditioneel een “moeilijke maand”, in die zin dat we met z’n allen aftellen naar de vakantie en ik bij mezelf merk dat ik nog weinig energie heb voor extraatjes. En alhoewel ik soms verleid ben tot kant-en-klare maaltijden of een Deliveroo-tje, niks kan mijn dag zo opfleuren als een zelfbereide maaltijd. Deze salade met scampi vraagt daarenboven maar een half uurtje van mijn tijd.
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe jullie de laatste maand van het schooljaar ervaren. Tellen jullie ook al zo af naar de vakantie? Of krijgen jullie net extra energie door het zonnige weer en de lange dagen? Deel gerust in de reacties, ik hoor het graag. Al was het maar om lotgenoten te vinden, of om inspiratie op te doen bij bezige bijen. 🙂
Hoe maak je deze salade met scampi, perzik en basilicum?
Behalve het snijden van de groenten, zijn er maar 3 componenten die je moet bereiden: de scampi, de croutons en de dressing. Ik leg het graag even uit!
De scampi rol ik samen met een blaadje basilicum in een halve snede rauwe ham. Je hoeft ze niet te kruiden aangezien de ham zout genoeg is. Bak ze aan beide zijden goudbruin in een scheutje olijfolie. Dat duurt iets langer dan wanneer ze niet in ham gerold zouden zijn, maar meer dan een vijftal minuten heb je niet nodig.
Voor de croutons snijd ik stokbrood in blokjes en bak ik het goudbruin in een royale hoeveelheid olijfolie. Zorg dat de bodem van je pan bedekt is, en verhit op vrij hoog vuur. Bak krokant en schep af en toe om, zodat alle zijden een mooi bruin korstje krijgen. Laat nadien goed uitlekken op een keukenpapier en kruid met zout en gedroogde basilicum.
Voor de dressing moet je enkel mosterd, honing, balsamicoazijn en olijfolie door elkaar roeren. Kruid bij met zout en bewaar tot gebruik. Mocht je nog een glazen potje met deksel staan hebben, kan je alle ingrediënten daarin gieten en het potje goed schudden. Je kan restjes ook in datzelfde potje bewaren.
Tips voor het bereiden van deze salade met scampi, perzik en basilicum
- Bak de croutons op hoog vuur. Op die manier worden ze mooi krokant. Blijf er wel bij, want brood verbrandt snel, en niets zo sneu als zwarte croutons.
- Besprenkel de avocado met een beetje citroensap als je hem niet meteen gebruikt. Avocado verkleurt snel. Als je hem niet meteen gaat gebruiken nadat je hem gesneden hebt, besprenkel de blokjes dan met een beetje citroen- of limoensap. Zo blijven ze mooi groen.
- Stel de salade maar op het laatste moment samen. Eens alles gemengd is, worden de blaadjes sla snel slap. Stel de salade dus pas samen net voor het serveren.
Nog vragen?
Onder de receptenkaart vind je een rubriek met veel gestelde vragen. Vind je toch het antwoord op jouw vraag niet terug, laat dan gerust een reactie achter en dan zal ik je met plezier verder helpen.
Recept geprobeerd?
Je maakt mij altijd blij met een reactie als je deze salade met scampi geprobeerd hebt. Delen via social media kan natuurlijk ook. Vergeet mij dan zeker niet te taggen (@eenlepeltjelekkers).
Salade met scampi, perzik en basilicum
Equipment
- braadpan
Ingrediënten
- 12 sneden rauwe ham bijv. Ganda, serrano of parma
- 1 bosje basilicum alleen de blaadjes
- 24 scampi gepeld en darmkanaal verwijderd
- 1/2 stokbrood
- olijfolie
- zout
- 1 eetlepel gedroogde basilicum
- 2 perziken
- 300 g gemengde kerstomaten
- 6 snackkomkommers
- 2 avocado's
- 125 g gemengde jonge sla
Voor de dressing
- 1 eetlepel mosterd
- 1 eetlepel honing
- 1 eetlepel balsamicoazijn
- 3 eetlepels olijfolie
- peper en zout
Instructies
- Snijd elke plak ham in 2 en leg er telkens een blaadjes basilicum en een scampi op. Rol op.
- Snijd het stokbrood in blokjes.
- Verhit een braadpan op hoog vuur. Giet er olijfolie in tot de bodem bedekt is.
- Bak het stokbrood aan alle zijden goudbruin.
- Schep op keukenpapier en kruid met zout en gedroogde basilicum. Laat afkoelen.
- Wrijf de pan schoon en verhit er opnieuw een scheutje olijfolie in op middelhoog vuur.
- Bak de scampi aan beide zijden goudbruin en gaar. Laat afkoelen.
- Snijd de perziken in partjes, halveer de kerstomaten, snijd de komkommers in plakken en de avocado's in blokjes.
- Maak de dressing door alle ingrediënten samen los te kloppen. Kruid royaal bij met peper en zout.
- Verdeel de sla over 4 borden. Leg er de perziken, tomaten, komkommer, perziken en avocadoblokjes op.
- Verdeel er de scampi over.
- Werk af met dressing en croutons.
Notities
- Bak de croutons op hoog vuur. Op die manier worden ze mooi krokant. Blijf er wel bij, want brood verbrandt snel, en niets zo sneu als zwarte croutons.
- Besprenkel de avocado met een beetje citroensap als je hem niet meteen gebruikt. Avocado verkleurt snel. Als je hem niet meteen gaat gebruiken nadat je hem gesneden hebt, besprenkel de blokjes dan met een beetje citroen- of limoensap. Zo blijven ze mooi groen.
- Stel de salade maar op het laatste moment samen. Eens alles gemengd is, worden de blaadjes sla snel slap. Stel de salade dus pas samen net voor het serveren.
Veel gestelde vragen
Dat is geen enkel probleem. Buiten het seizoen is mango ook een waardige vervanger.
Kant-en-klare croutons kunnen de zelfgemaakte vervangen, maar ze zijn nooit zo lekker.
Zeker, gebruik ongeveer een halve komkommer voor 4 personen en snijd hem in blokjes.
Ook dat is geen probleem, gebruik 2 à 3 rijpe tomaten ter vervanging van de kerstomaten.
Zeker, al bevat die meestal heel wat additieven. Als je enigszins de tijd hebt, probeer de saus dan eens zelf te maken. Je kan zelfs meteen een grote portie maken om ook in andere gerechten te gebruiken: de dressing bewaart goed.
Een lepeltje terug in de tijd
1 jaar geleden: Maaltijdsoep van aspergesschillen met noedels en ei
2 jaar geleden: Snelle hapjes: 11 keer lekkere inspiratie
3 jaar geleden: 14 keer snelle pasta voor drukke dagen
4 jaar geleden: Vlierbloesemmousse met aardbeien
5 jaar geleden: Lente panzanella
6 jaar geleden: Gemarineerde feta met aubergine
7 jaar geleden: Asperges met gepocheerd ei, zalm en zure room
8 jaar geleden: Spaghetti met scampi
0 reacties