De lente kruipt langzaamaan dichterbij, en dus mogen er weer wat lichtere gerechten op tafel komen. Zoals deze salade met makreel, croutons en appelsalsa bijvoorbeeld. Ik baseerde mij op een klassieke caesar salad, maar gaf er zoals steeds een creatieve ‘Een lepeltje lekkers-toets’ aan. Bij de Chileense horsmakreel komen krokante croutons, een frisse salsa op basis van groene appel en kappertjes, en een romige caesar-dressing die alle smaken versterkt. Puur genieten!
Ik mag mij dit jaar met trots opnieuw MSC-ambassadeur noemen, en dus kan je hier weer regelmatig originele visgerechten verwachten. MSC is een keurmerk voor wilde vis, en maakt het heel eenvoudig om in de supermarkt duurzame keuzes te maken. Let gewoon op het donkerblauwe label, en je weet dat je goed zit!
Blue Foods als voeding voor de toekomst
Met de stijgende wereldbevolking is het belangrijk om nú te kiezen voor duurzame producten die ook de komende generaties te voeden. Wilde vis is een natuurlijk hernieuwbare bron die miljoenen mensen van eiwitten kan voorzien. Maar zoals iedereen wel weet, staan onze oceanen onder druk, onder andere door overbevissing. Blue Foods met MSC-label kunnen daaraan tegemoet komen: het zijn vis, schaal- en schelpdieren met een kleine ecologische voetafdruk, die op duurzame wijze gevangen worden en veel belangrijke voedingsstoffen bevatten.
Een typisch voorbeeld is makreel: deze is wereldwijd zeer populair, waardoor overbevissing dreigt. Er is nochtans een goed alternatief: Chileense horsmakreel. Deze heeft het hoogste percentage Omega 3 van alle makreelsoorten, smaakt grotendeels hetzelfde, maar is een stuk duurzamer. Je vindt deze nu al in blik en gerookt van het merk Fish Tales bij Albert Heijn, en in blik bij Aldi.
‘Maar wat dan met het transport?’, hoor ik je denken. Dat moeten we in perspectief plaatsen: 90% van de CO2-uitstoot van vis wordt veroorzaakt door de vangstmethode. Voor de klimaatimpact wil dit dus zeggen dat het belangrijker is hoe de vis gevangen is, dan waar. En als je kiest voor vis met een MSC-keurmerk, dan kan je de vangstmethode alvast afvinken.
Wie meer wilt weten over de ecologische voetafdruk van wilde vis t.o.v. dierlijke eiwitbronnen, kan de interessante grafieken op de website van MSC bekijken.
Nog vragen over deze salade met makreel, croutons en appelsalsa?
Onder de receptenkaart vind je een rubriek met veel gestelde vragen over deze salade met makreel. Vind je toch het antwoord op jouw vraag niet terug, laat dan gerust een reactie achter en dan zal ik je met plezier verder helpen.
Recept geprobeerd?
Je maakt mij altijd blij met een reactie als je deze salade met makreel, croutons en appelsalsa geprobeerd hebt. Delen via social media kan natuurlijk ook. Vergeet mij dan zeker niet te taggen (@eenlepeltjelekkers).
Reclame voor MSC
Salade met makreel, croutons en appelsalsa
Equipment
- pan
- hakmolentje of staafmixer
Ingrediënten
- 300 g gerookte horsmakreel met MSC-label
- 1 krop Romeinse sla grof gehakt
- 1 komkommer gewassen en in linten gesneden met een dunschiller
- 2 avocado's geschild, onder pit, in blokjes
- 50 g ansjovis uit het versvak
Voor de croutons
- 1/2 ciabatta
- knoflookolie
- zout
Voor de appelsalsa
- 1/2 groene appel klokhuis en steelaanzet verwijderd
- 1 theelepel citroensap
- 1/2 sjalot gepeld en schoongemaakt
- 7 takjes peterselie alleen de blaadjes
- 1 theelepel kappertjes
- 1/8 theelepel fijn zeezout
- zwarte peper van de molen
Voor de dressing
- 30 g parmezaan gemalen
- 1 theelepel mosterd
- 2 eetlepels mayonaise
- 4 eetlepels zure room
- 4 ansjovisfilets uit het versvak
- 1/4 theelepel fijn zeezout
- zwarte peper van de molen
Instructies
Maak eerst de croutons
- Snijd de ciabatta in sneetjes en dan in blokjes.
- Verhit de knoflookolie op middelhoog vuur.
- Bak er de croutons aan alle zijden goudbruin in aan.
- Laat uitlekken op keukenpapier en kruid met zeezout.
Voor de appelsalsa
- Snijd de appel in kleine blokjes en schep om met citroensap.
- Hak de sjalot en peterselie fijn en meng met de appel.
- Roer er ook de kappers en het zout door, en kruid goed bij met zwarte peper.
Voor de dressing
- Mix alle ingrediënten samen romig met de staafmixer.
- Kruid naar smaak bij met peper en zout.
Voor de makreel
- Verhit een grillpan op hoog vuur.
- Grill de horsmakreel in stukken aan 1 kant tot er mooie grillstrepen op staan.
Om te serveren
- Verdeel de sla over 4 borden.
- Verdeel er de komkommerlinten, avocado, gegrilde makreel en ansjovis over.
- Schep er de appelsalsa bij en strooi er de croutons over.
- Werk af met de dressing.
Veel gestelde vragen
Dat kan zeker. De smaak is dan iets zachter en de filets wat kleiner. Gebruik 3 blikjes van 125 g.
Croutons, dressing en appelsalsa kan je makkelijk van tevoren klaarzetten. Wacht met dresseren tot je gaat serveren: anders verliest de salade haar textuur.
0 reacties