De lente komt dichterbij. Al is het buiten nog niet altijd te zien – of zelfs te voelen, ik merk het al goed aan mijn “kookgoestingskes”. De recepten voor zware ovenschotels en copieuze maaltijden gaan aan de kant; in de plaats komen lichte, kleurrijke gerechten op tafel, met hier en daar al eens de eerste primeur of een sappig stukje melklam. Maar de realiteit is dat de lentegroenten nog dun gezaaid zijn: het zijn toch nog steeds de laatste knollen en wortels die de rekken van de winkels sieren. En dus zit er niets anders op dan hiermee een zonnig gerecht op tafel te toveren, zoals met deze geroosterde wortels met feta en granaatappel.
Inspiratie haalde ik bij Libelle Lekker. Ik verving de geitenkaas uit hun recept door een overschotje feta, en voegde wat extra groene kruiden toe om het geheel extra fris te maken. Het resultaat is een erg gemakkelijk, maar bovenal smakelijk gerecht, dat voldoende vult maar nooit te zwaar wordt. Je kan de krieltjes trouwens gerust achterwege laten; ik vond ze alleen een extra “lente” toets toevoegen, dus kon ik het mij niet laten er enkele mee op de bakplaat te gooien. Wij aten dit gewoon zo – lekker in al zijn eenvoud, maar met een pittige pesto kan je het hele gerecht nog wat optillen.
Inspiratie: Libelle Lekker januari 2016
Wat heb je nodig?
800 g (regenboog) wortels, geschild en in grote stukken gesneden
250 g krieltjes, gewassen en gehalveerd
2 teentjes look, gekneusd
1 biologische sinaasappel, gewassen en in 8 partjes gesneden
olijfolie
peper en zout
5-tal takjes tijm
100 g feta
pitjes van 1/2 granaatappel
peterselie
Hoe ga je tewerk?
Verwarm de oven voor op 180 °C.
Bekleed een bakplaat met bakpapier.
Leg er de wortels, krieltjes, teentjes look en partjes sinaasappel op.
Besprenkel royaal met olijfolie en kruid kwistig met peper en zout.
Hussel door elkaar zodat alle groenten een laagje olie hebben.
Verdeel er de tijm over.
Schuif de bakplaat 45 minuten in de oven.
Neem de bakplaat uit de oven en verkruimel er de feta over.
Bestrooi met de granaatappelpitjes en verdeel er de takjes peterselie over.
Serveer de geroosterde wortels met feta en granaatappel.
Wauw dit wil ik graag een keertje proberen, ziet er goed uit! Je zegt ‘pittige pesto’ toevoegen, bedoel je dan pesto rosso?
Ik had het eerder op eentje van/met rucola, of een homemade groene pesto met genoeg peper ?.