Ik ben weer door de weken aan het hollen. De ochtend gaat ongemerkt over in de avond, maandag wordt vrijdag, herfst winter… en dat alles zonder dat ik er erg in heb. Het lijkt als gisteren dat ik de boekentassen voor het eerst klaarzette na een zalige zomer, en toch is de Sint alweer in aantocht.
Als ik even door mijn blogarchief blader, zie ik dat ik vorig jaar rond deze tijd net hetzelfde gevoel had. Misschien ligt het aan de tijd van het jaar – de grijze novemberdagen zijn niet bepaald opbeurend – en verandert mijn humeur eens december, en de bijhorende feestvoorpret, zich aandient. Maar dit geurige hapje brengt alvast wat schoonheid op een zoveelste grijze dag.
Deze lamsgehaktballetjes met abrikoos zijn een prachtige aanvulling voor elke feesttafel. Hun bescheiden uiterlijk doet gasten nietsvermoedend een hapje nemen. Ze prikken er nog eentje, en je ziet hen denken wát ze toch zo speciaal maakt. Het zijn de smaken uit duizend-en-één nacht – warmte van venkelzaad, intens zoet van gedroogde abrikozen, ondefinieerbaar zuur van tamarinde.
Alhoewel de bereiding niet moeilijk is, heb ik zelf een afkeer voor balletjes rollen op een drukke dag. Het vraagt simpelweg teveel tijd van een ongeduldige kok als ik. Rol en bak ze dus een week voordien, en bewaar ze in een goed afsluitbare, hittebestendige zak in de diepvries. De dag voor het feest maak ik de sausjes en neem ik de zak uit de diepvries. Op „le moment suprême” hoef ik dan enkel nog de lamsgehaktballetjes met abrikoos (in de zak) in een pot warm water op te warmen, ze in een mooie schaal te tuimelen en mijn sausjes erover druppelen. Makkelijk een snel, zodat ik zelf mee kan genieten.
Bron: Sirocco van Sabrina Ghayour
Lamsgehaktballetjes met abrikoos
Ingrediënten
- 50 g venkelzaad
- 500 g lamsgehakt
- 150 g gedroogde abrikozen in stukjes gesneden
- 2 eieren
- 1 ui fijngehakt
- 2 eetlepels kurkumapoeder
- 15 g dille fijngehakt
- 2 theelepel zeezout
- zwarte peper
- olijfolie
Voor de afwerking
- 150 ml Griekse yoghurt
- citroensap
- olijfolie
- tamarindepuree met een beetje honing gemengd vervang ev. door balsamicosiroop
- nigellazaad of zwart sesamzaad
- dille enkele takjes, fijngehakt
Instructies
- Rooster het venkelzaad in een droge koekenpan op middelhoog vuur tot het begint te geuren.
- Mix fijn in een foodprocessor of stamp fijn met de vijzel.
- Meng met gehakt, abrikozen, eieren, ui, kurkuma, dille, zeezout en zwarte peper.
- Rol er balletjes van.
- Verhit een scheutje olijfolie in een koekenpan.
- Bak er de balletjes aan alle kanten goudbruin in aan.
- Verlaag het vuur en laat verder garen.
- Neem uit de pan.
- Meng de Griekse yoghurt met een kneepje citroensap en een scheutje olijfolie.
- Leg de warme balletjes in een schaal.
- Druppel er de Griekse yoghurt en tamarinde over.
- Strooi er wat nigellazaad en gehakte dille over.
- Serveer de lamsgehaktballetjes met abrikoos.
0 reacties